מהם הסוגים השונים של אופני כושר?

אופני כושר קיימים מאז סוף המאה ה-19, אם כי הדגמים הראשונים אינם יכולים להשתוות למכונות האלגנטיות והחדשניות שאנו רואים כיום. דבר אחד שהאופניים האלה כן חולקים הוא פונקציה. בדיוק כפי שהיה אז, רכיבה על אופניים היום היא פעילות מהנה עם יתרונות בריאותיים מוכחים.

מחקרים ספציפיים לרכיבה על אופניים מדגישים שלצורה זו של פעילות גופנית יש השפעה חיובית על תפקוד הלב-נשימה שלנו ובריאות היומיומית שלנו, שלא לדבר על הפחתת הסיכון במחלות כולל תחלואה מהשמנה בקרב גברים ונשים כאחד. ספורט, מה שהופך אותו לצורת פעילות גופנית מתאימה עבור אנשים החיים עם דלקת מפרקים ניוונית.

אם זה לא מספיק, מחקר משנת 2019 מצא גם שלפחות 90 דקות של רכיבה על אופניים בשבוע יש השפעה חיובית על הבריאות הנפשית שלך.

לכן אין זה מפתיע שרכיבה על אופניים פופולרית, הן בבית והן בחדר הכושר כל כך פופולרי ששוק אופני הכושר הביתיים צפוי לצמוח ב-8.7% בין 2021 ל-2027.

כאן, אנו מסבירים את הסוגים השונים של אופני כושר בהתבסס על עיצוב, תפקוד והתאמת משתמש.

הסוגים העיקריים של אופני כושר

ישנם מספר אופני כושר שונים בשוק, כאשר העיקריים שבהם הם זקופים, שכיבה ומקורה. כל אחד מהם מעוצב בסגנון ייחודי ומציע רמות שונות של עמידות ועמידות. דמיון אחד הוא תפקודם כאימון מתאים למטרה, בעל השפעה נמוכה, המסוגל לסייע לאנשים לעמוד ביעדי הכושר שלהם.

אופניים מאוזנים

יתרונותחסרונות
מיקום רב תכליתיאי נוחות בחלקי גוף ספציפיים, למשל גב וצוואר
אימון גוף מלאמושבים לעתים קרובות לא נוחים
אפשרויות מתקפלות לנוחות אחסוןמיקום גבוה יותר יכול להרגיש לא יציב

כפי שהשם מרמז, אופניים זקופים מעודדים אותך לשבת במצב זקוף והם מתוכננים כדי שתוכל לעבור בין תנוחת ישיבה לעמידה, בדומה לאופני כביש בחוץ. הדוושות ממוקמות ישירות מתחת לגוף שלך3 עם תנוחת רזה קדימה כדי להגיע לכידון.

תכונה מרכזית נוספת היא מושב האוכף, שגודלו צר, המאפשר לרגליים שלך לנוע ללא הפרעה. החיסרון הוא חוסר תמיכה בגב.

מחקר על אופניים נייחים4 מצא ששריר הירך הירך הציג יותר פעילות במהלך דיווש זקוף בהשוואה לסוגים אחרים של רכיבה על אופניים. הירך הירך הוא אחד מארבעת שרירי הארבע ראשי המכופפים את הירך בירך וגם מסייעים להאריך את הברך.5 לשריר זה תפקיד חיוני בניידות שלנו.

בנוסף, מיקום מושב האופניים הזקוף מעודד באופן טבעי מעורבות מיטבית של קבוצות שרירים אחרות, כולל הליבה.3 הדבר נכון במיוחד כאשר רוכבים על אופניים בעמידה.

ומבחינת אחסון, האופניים הללו מיוצרים בעיצובים שונים עם אפשרויות מתקפלות, לאחסון בחללים קטנים יותר. לחלקם יש כידון נע כדי להפעיל את פלג הגוף העליון תוך כדי רכיבה. רובם כוללים תצוגה אלקטרונית למעקב אחר המהירות, המרחק ומדדי מפתח אחרים.

אופני שכיבה

יתרונותחסרונות
מספק אימון ממוקד בפלג הגוף התחתוןעמדה אחת קבועה
נוח ותומךפחות גיוס ליבה
פחות עומס על המפרקיםמסורבל

פלח האופניים השכיבה הוא הצומח ביותר בשוק, בעיקר בשל זמינותם, ולחץ מופחת על הגב התחתון,6 כמו גם סבירותם.

סוג זה של אופניים נייחים בולט במושב הרחב ובמצב השכיבה שלו, המציע תמיכה נוספת. הוא גם ממוקם נמוך יותר לקרקע מאשר סוגים אחרים של אופניים, מה שמקל על העלייה והירידה. כמו כן, השכיבה שלו גורמת ללחץ פחות על המפרקים מכיוון שהדוושות נמצאות יותר קדימה. לאופניים האלה יש לעתים קרובות טלוויזיה מחוברת לבידור בזמן אימון, כמו גם צג להצגת המדדים שלך.

בהתחשב בתמיכה הנוספת לגב, אופני שכיבה הם בחירה אופטימלית עבור אלה שחדשים להתאמן, או הזקוקים לתמיכה נוספת בגב. אופניים אלה יכולים להציע גם אימון אירובי רציני ואימון פלג גוף תחתון, בהתאם למהירות, ההתנגדות וזמן האימון שלך. למעשה, מחקר משנת 2016 מצא שסוג זה של אופני כושר עורר פעילות שרירים דומה של שרירי תא המטען והירך בהשוואה לסוגים אחרים של אופניים.

עבור אלה שמעדיפים להאיץ את האימון שלהם, אופניים מקורה בנויים לדייווש מהיר ושריפת קלוריות. המכונות החזקות הללו מכונות בדרך כלל אופני ספין (שם סימן מסחרי), הפכו פופולריות עם תופעת שיעורי הספין.

הפופולריות של אופניים אלה עדיין במגמת עלייה, צפויה לגדול ב-4.9% בעולם בין 2019 ל-2028.8 מניע מרכזי נוסף של צמיחה זו מיוחס לחדשנות, כאשר יצרנים רבים מעצבים אופניים יוקרתיים מקורה, הכוללים לרוב קיטור חי ופונקציות לפי דרישה9 עבור אימון בכל שעה ביום.

אופניים פנימיים נוחים לכפתורי ההתנגדות המובנים שלהם המאפשרים לך לשנות התנגדות בסיבוב פשוט, מה שמספק שליטה קלה על האופניים. בנוסף, המושבים והכידון מתכווננים כך שיתאימו לקומתך, כך שתוכל לשבת או לעמוד בזמן הרכיבה, בדיוק כפי שהיית עושה על אופני כביש.

ישנה גם אפשרות להשתמש בדוושה, ברצועת כלוב או בנעלי קליפס, שהאחרון שימושי במיוחד עבור אלו שמתאמנים לתחרויות למרחקים ארוכים יותר. ועם נוכחות של גלגל תנופה מסתובב בחופשיות, האופניים הללו הם אחת הרכיבות החלקות ביותר בשוק.

השוואה בין אופנים זקופים, שכיבה ואופניים פנימיים

אופני כושר זמינים בעיצובים שונים ועם סט פונקציות משלהם בהתאם למטרות הכושר, הבריאות והניידות שלך. אמנם אופניים זקופים, שכיבה ופנים הם אידיאליים לאימון אירובי, אבל הם לא מתאימים באותה מידה לכל רוכב אופניים.

אופני השכיבה הם ללא ספק הנוחים ביותר, בהתחשב בתמיכה הרחבה במושב ובגב, ומפעילים את המפרקים המינימליים ביותר לאימון בטוח. עם זאת, מכונה זו מבודדת את פלג הגוף התחתון מבלי להעסיק הרבה מהליבה ועלולה להיות מסורבלת אם מאחסנים אותה בבית.

האופניים הזקופים לא רק מכניסים את שרירי הליבה למשחק אלא מאפשרים לך לנקוט בעמידה לאימון משופר. זה גם עובד על הירך הירך, שריר ארבע ראשי מפתח. החיסרון הוא מתח נוסף על המפרקים, בהתחשב בכך שהדוושות ממוקמות ישירות מתחת לגוף, והמושב, צר בגודלו, יכול לעתים קרובות להיות לא נוח במהלך רכיבות ארוכות.

אופניים פנימיים (אופני ספין) בנויים למהירות ולמעבר חלק בין התנגדויות. הם זמינים בעיצובים רבים, חלקם מציגים מסכים מובנים לאימונים לפי דרישה. אופניים אלו אמנם לא מתאימים לבעלי ניידות ובעיות גב או מפרקים, אך הם מגייסים שרירים ושורפים קלוריות מצוינים. כדי למנוע פציעה או שחיקה, חשוב להגדיר את האופניים כך שיתאימו לצורת הגוף שלך ולשמור על צורה נכונה לאורך האימון.

לסיכום

כאשר מדובר בהשקעה באופני כושר, ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון. מחיר, גודל, פונקציונליות ונוחות הם המפתח לבחירת מה שהכי מתאים לך. אופני כושר הם דרך מצוינת, בעלת השפעה נמוכה ומהנה לעסוק בפעילות גופנית, אבל זה יכול לקחת קצת ניסוי וטעייה כדי לבחור אופניים שמתאימים לגוף שלך.

אופני כושר
תוכן עניינים

עוד באותו נושא...