היתרונות הבריאותיים של פעילויות ODT

היתרונות הפיזיים והנפשיים של פעילות גופנית הם עצומים, אבל האם ידעת שאתה יכול למנף את היתרונות הללו יותר על ידי פעילות ODT ולא בתוך הבית?

ובכן, מומחים מסכימים פה אחד פעילויות ODT משפרות באופן אקספוננציאלי את הבריאות הנפשית שלך, מה שהופך את הפעילות הגופנית שלך לפוריה עוד יותר. ומכיוון שפעילות גופנית בחוץ או ירוקה מוצעת לכם ברוב המקרים בחינם על ידי אמא טבע, אתם יכולים לחסוך הרבה בהשוואה לאימון בחדר כושר. חיסכון בכסף הוא בין הישגי החיים המשפרים את מצב הרוח ומקל על מתחים.

עם זאת, בואו נתמקד ב-9 מהיתרונות הבריאותיים הבולטים ביותר של פעילויות ODT.

9 יתרונות בריאותיים של פעילויות ODT

משפר את הרווחה הנפשית שלך

כפי שציינו, הרווחה הנפשית שלך משתפרת מאוד כאשר אתה מתאמן בחוץ. אחת הסיבות לכך היא המודעות שיש למוח שלך לאורך כל התרגיל, במיוחד בכל הנוגע לשינויי השטח ומזג האוויר.

שלא כמו בחדר הכושר שבו הרצפות שטוחות והספסלים ממוקמים באופן שווה, השטח בחוץ כולל שבילים מפותלים, גבעות, יערות ועמקים. אתה נאלץ להיות מרוכז וערני כל הזמן ורק זה מועיל לבריאות הנפשית שלך.

הדרך הטובה ביותר להשיג ויטמין D

העצמות ותאי הדם שלך זקוקות להרבה סידן, זרחן וויטמין D כדי שיהיו בריאים. אימון תחת אור השמש עוזר לגופך לספוג את המינרלים הללו בצורה חלקה. כמו כן, קבלת 5-15 דקות של שמש לפחות פעם ביומיים מעניקה לגופך את כל הוויטמין D שהוא צריך.

מגביר את ההערכה העצמית

ההערכה העצמית שלך עולה באופן אקספוננציאלי כאשר אתה מבלה עם חברים בפעילויות שונות בחוץ. אפקט זה חזק במיוחד כאשר אתה מבלה ליד מים, אזורים ירוקים ובתוך צלילים של טבע כגון מפלים.

הליכה בשבילי טבע, דיג וגינון, בין שאר פעילויות גופניות בעצימות בינונית, חשובים גם להערכה שלך. משחק עם רובי פיינטבול או רובי לייזר היא עוד פעילות ראויה מכיוון שהיא מעניקה לך תחושת הישג מחודשת, מה שמהווה חיזוק משמעותי לביטחון.

מקדם זיכרון

טיולים בטבע הראו רלוונטיות משמעותית בשימור זיכרון בקרב בני אדם. הליכה סביב עצים, למשל, מקדמת את הזיכרון שלך ביותר מ-20%.

הפחתת מתח

קורטיזול – ההורמון שמעיד על רמת הלחץ בבני אדם – מפחית מאוד כאשר אתה מבלה ביער, למשל, בצפייה בציפורים ולוקח חלק בפעילויות חוץ בעצימות נמוכה. קמפינג ביער, למשל, היא פעילות הרבה הרבה יותר טובה מאשר בילוי בעיר, במיוחד עבור אנשים הסובלים מחרדה.

כמו כן, הוכח מדעית שלאנשים שמבלים יותר זמן בטבע יש דופק טוב יותר מאלה שמבלים שעות בישיבה מול מסכים או בתנועה בעיר.

מפחית חרדה

כפי שהזכרנו לעיל, משהו בחוץ להרגעת נפש מודאגת. אתה תעיד על עובדה זו גם אם אתה לא אוהב לצאת – בהחלט חווית את הטבע המרגיע של אמא טבע גם אם זה דרך צמח בית או תמונות של הטבע.

במשרדים רבים בימינו תלויות אמנות קיר בטבע על קירות המשרד כדרך להרגיע עובדים כועסים, לחוצים ומודאגים. אם זה עובד, אז אתה יכול לדמיין את המשמעות של להיות בנוכחות המפל או ההר הזה שאתה רואה באמנות קיר במשרד.

עם זאת, אם אתה ממשיך עם חרדות והפרקים לא מפסיקים, אתה יכול לשכור את שירותיו של הכשרת מאמן חיים שיוכל לספק סיוע ולעזור לך למצוא רוגע.

משפר את איכות השינה שלך

מחזור השינה שלך תלוי במידת הדיוק של השעון הפנימי שלך. אם השעון לא עובד כמו שצריך, אז יהיה לך קשה לווסת את שנת הלילה שלך. השעון פועל בדיוק כאשר התאים בעיניים מקבלים מספיק אור שמש במהלך היום, במיוחד לפני אמצע היום.

לכן אתה צריך להיות בחוץ כמה דקות שאפשר בשעות הבוקר. דרישה זו הופכת חשובה יותר ככל שמתבגרים.

מחזק את החסינות שלך

הזכרנו שאור השמש בבוקר מגביר את רמות הוויטמין D שלך. ככל שהגוף שלך מקבל יותר ויטמין D, כך המערכת החיסונית שלו מתחזקת. נוסף על כך, הימצאות בתוך צמחי חוץ עוזרת לך למנף את היתרונות הבריאותיים של הפיטונצידים ותרכובות אורגניות אחרות שצמחים מייצרים. תרכובות אלו משפרות את התפקוד החיסוני בבני אדם.

עוזר לשרוף קצת שומן לא רצוי

כשאתה משחק בחוץ – נניח, בזמן שאתה עושה פעילויות מים, אתה שורף טונות של קלוריות ושומנים לא רצויים. ומכיוון שהשהות בחוץ במהלך היום עוזרת לך לישון טוב יותר, יחד עם העובדה ששינה טובה יותר מאפשרת ירידה מהירה יותר במשקל, לעולם לא ניתן להדגיש יתר על המידה את התפקיד של זמן החוץ בכושר הגופני שלך.

סיכום

אם אתה אזרח עובד, אתה כנראה מבלה שעות בתוך הבית מול מחשב ותחת אורות מלאכותיים. ומכיוון שאתה מוצף מהעבודה במשרד, אין לך מספיק זמן להתעדכן בחדשות ובטרנדים חברתיים, אז אתה מבלה את הערב שלך בהתחממות בתפארת המדיה החברתית והטלוויזיה. זה לטובתך אם תוכל לסיים את ההתנהגות המזיקה הזו. רדו מהספה וצאו לטיול בטבע לאורח חיים בריא יותר.

פעילויות ODT
תוכן עניינים

עוד באותו נושא...