כל ילד שהגיע לגיל 12 מחכה לרגע המיוחל בו הוא יחגוג בר מצווה עם כל המשפחה והחברים. גיל 13 לילד הוא אירוע מיוחד ומשמח, זהו הגיל בו הילד הגיע לגיל מצוות מבחינת היהדות וכעת הוא הופך להיות מילד לנער בוגר.

שנה לפני האירוע המיוחל המשפחה הקרובה מתלבטת במשך זמן רב היכן כדאי לחגוג את האירוע הגדול והמרגש. לרוב מומלץ להתייעץ עם הילד היכן הוא ירצה לחגוג את האירוע, הרי מדובר באירוע שנחגג במיוחד עבורו. בטרם אתם ניגשים לבחור מקום לאירוע בר המצווה, ערכו רשימה כללית של כל האורחים שחשבתם להזמין, כך שתוכלו לדעת איזה מקום יהיה המתאים ביותר עבורכם.

 

כדי לעשות לכם מעט סדר בדברים, אספנו עבורכם את המקומות המומלצים והשווים ביותר לחגיגת בר המצווה:

 

אולמות אירועים חגיגיים

עריכת בר המצווה באולם אירועים סגור היא הבחירה המועדפת על רוב המשפחות. באולמות אירועים ניתן לחגוג את בר המצווה במהלך כל השנה, גם אם מדובר בעונת החורף הגשומה והקרירה. מכיוון שאולמות אירועים הם מקומות סגורים ומקורים, אין בעיה לחגוג את האירוע גם ביום הגשום ביותר בשנה. נוסף על כך, כאשר סוגרים אירוע באולם אירועים גם האוכל המוגש לאורחים כלול במחיר האירוע, כך שאין צורך לדאוג בנוסף לקייטרינג חיצוני.

בנוסף לסגירת אולם אירועים לחגיגת בר המצווה, זכרו שיש לדאוג לארגונים נוספים הקשורים לאירוע כמו אטרקציות מיוחדות ומגניבות שיהיו במהלך הערב, די ג'יי מקצועי שיגיע להרים את הרחבה, צלם אירועים וצלם מגנטים ועוד.

 

בתי מלון מפנקים

מקום נוסף ומומלץ לחגיגת בר המצווה הוא מלון מפנק. כמעט כל מלון מציע לאורחים עריכת אירוע בחדר אירועים פרטי, כך שתוכלו ליהנות מאירוע אינטימי יחד עם כל המשפחה והחברים. מכיוון שמדובר בבית מלון, מומלץ במיוחד לנצל את המקום ולסגור לילה אחד לפחות לכל המשפחה. כך לאחר אירוע בר המצווה כל המשפחה הקרובה לא תצטרך לנסוע עד לבית, וכך כולם יוכלו להמשיך ליהנות מזמן איכות משפחתי עם לינה משותפת ומפנקת במלון. בבוקר תוכלו להתעורר לארוחת בוקר משפחתית שתיערך במלון, ורק אז לחזור לשגרה.

 

מסעדות מיוחדות

במידה והחלטתם לערוך את חגיגת בר המצווה באירוע קצת יותר אינטימי, עם משפחה מצומצמת ומעט חברים, תוכלו לקיים את האירוע באחת מהמסעדות הפרוסות ברחבי הארץ. ישנן מסעדות רבות המציעות חדר אירועים פרטיים, אותו תוכלו לשריין מראש ולחגוג את בר המצווה יחד עם כל המשפחה עם ארוחה עשירה מפנקת במסעדה מיוחדת.

במידה וישנם ילדים קטנים הצפויים להגיע גם כאורחים לחגיגת בר המצווה, מומלץ לעדכן את צוות המסעדה מראש כדי שהם יוכלו לדאוג לכיסאות מוגבהים, צלחות וסכו"ם המותאמים עבור הילדים הקטנים.

 

גני אירועים פתוחים

אם אירוע הבר מצווה מתוכנן באחד מימי הקיץ, מומלץ לערוך אותו באחד מגני האירועים שיש ברחבי הארץ. מכיוון שמדובר בעונת הקיץ, מזג האוויר נעים במיוחד בשעות הערב ואין סיכוי שירד פתאום גשם בלתי צפוי. חגיגת אירוע בגן אירועים תוכל להעניק לאירוע מקום גדול ומרווח יותר לחגיגה, וכך כולם יוכלו ליהנות מהיופי הטבעי של גן האירועים וגם מהבריזה הנעימה שיש.