5 יתרונות לפעילויות גיבוש לצוות עובדים

העובדה שהעובדים שלך יעסקו בפעילויות של בניית צוות יכולה להועיל להפליא לטיפוח אקלים עוצמתי של מקום העבודה בחברה שלך. לא פעם, מעסיקים תמיד מחפשים דרכים חדשות שיעזרו לבנות תקשורת טובה יותר, לשפר את שביעות הרצון בעבודה ולספק מוצאים מרגיעים לביטוי.

היתרונות של פעילות גיבוש לצוות קטן יכולה לעזור להגביר את שימור העובדים ולהגביר את מורל החברה. רוב העסקים מגלים שהעובדים מתרעננים ומתחדשים בעקבות פעילות גיבוש צוותים, יתרון שבוודאי ישחק תפקיד בשיפור התפוקה והיעילות של החברה.

ארגונים רבים שחברות לבניית צוות הקלו על פעילויות לעובדים שלהם ראו את היתרונות של בניית צוות מוצלחת רוב החברות כוללות כוח עבודה תאגידי של אנשים שלא מכירים זה את זה היטב מחוץ למקום העבודה ולכן לא לגמרי נוחים זה עם זה .

ככל הנראה תתפתח מידה טבעית של אחווה בין אנשים המקיימים אינטראקציה זה עם זה על בסיס יומיומי, במיוחד אלה שיושבים זה ליד זה, אבל אנשים שנמצאים בחלקים קצת יותר רחוקים של הארגון נשארים לפעמים עם רושם חסר פנים של כל אחד מהם.

לפעמים גורם לאיבה לא מוצדקת. תרגילי בניית צוות נועדו אפוא בראש ובראשונה לאפשר לאנשים להכיר אחד את השני בסביבה נינוחה ובלתי רשמית שאחרת לא ניתנה להם ההזדמנות לפגוש אחד את השני מחוץ לסיטואציה מקצועית.

כל קשר שנוצר במהלך היום יכול להגביר את שיתוף הפעולה בין העובדים ברמת הארגון ולפיכך להשפיע לטובה על יעילות עבודת הצוות של הארגון.

פעילויות גיבוש צוות

כל פעילות שתסייע בקירוב בין עובדים תתחיל בבניית קשרים בין העובדים, היבט של בניית צוות יעילה. יציאה לתחרויות באולינג או ספורט, ארוחות צהריים שבועיות עם העובדים ומתן תחרויות מקצועיות אחרות הכוללות כרטיסי מתנה או מוצרי אלקטרוניקה קטנים כפרסים יכולים להיות מועילים מאוד לחיזוק מצב הרוח של העובדים. בניית צוות יעיל דורשת אווירה של חיוביות, כיף וקלות, והטכניקות הללו עשויות לקדם זאת עוד יותר.

ביצועים

מכיוון שפעילויות מהנות של גיבוש צוות מספקות שינוי טבעי של הפעילות היומיומית, העובדים עשויים להרגיש רעננים כשהם חוזרים למשרד. אנרגיה גבוהה ופעילויות בניית צוות חיוביות יכולות להיות דרך מצוינת לנקות את המוח ולייצר מיקוד חזק יותר בעבודתו. פעילויות לבניית צוות יכולות למלא תפקיד גדול בהגדלת הפרודוקטיביות אם יושמו באופן קבוע.

שימור עובדים

עובדים שיודעים שהם נתמכים על ידי ההנהלה שלהם נוטים לפתח תחושת גאווה ותשוקה בעבודתם. בניית צוות מגובש מצריכה מעורבות עם העובדים, ולעתים קרובות זה מתאם עם קצב תחלופה נמוך. זה יכול לחסוך כסף בטווח הארוך, מכיוון שלעתים קרובות זה דורש כסף כדי לעבור תהליך גיוס חדש. בנוסף, העסקת מישהו חדש גוזלת זמן מהחברה, היבט שיכול גם להפריע לפרודוקטיביות העסקית. אנו עורכים פגישות משרדיות רבעוניות בהן העובדים יכולים לתת את המשוב שלהם לפתרון בעיה או להציל את החברה ולהציע הצעה למשהו שיכול לשפר את רמת השירות שאנו מספקים ללקוח. עובדים מרגישים מעורבים כאשר שומעים אותם והרעיונות שלהם מתקבלים ומשולבים. כשהם מרגישים שהם עושים את ההבדל, הם נשארים.

העברת ערך לחיים האישיים

העובדים של היום מחפשים איזון טוב במה שהם עושים כשכיר, כמו גם בחיים האישיים. יותר מדי עבודה עלולה להרתיע את הביצועים והמורל. ביצוע ומעורב בפעילויות של בניית צוות במקום העבודה יכול בהחלט לעבור לחיים האישיים ויכול להיות נכס יקר ערך עבור העובדים שלך. הם עשויים לקחת את מה שלמדו במהלך אירוע בניית הצוות ולהחיל על חיי המשפחה, ואפילו המעורבות והאינטראקציות שלהם בתוך הקהילה שלהם.

מקדם מיומנויות פתרון בעיות – במקום העבודה משבר יכול להתרחש בכל עת. פעילויות בניית צוות מתוכננות היטב הדורשות מעמיתים לעבודה יחד כדי לפתור בעיות יכולות לשפר את היכולת לחשוב בצורה רציונלית ואסטרטגית. צוותים שמסוגלים לקבוע מתי מתעוררת בעיה ויודעים מה הם יכולים לעשות בנידון, יכולים לאחר מכן לקחת אחריות ביעילות כאשר מתרחש משבר אמיתי.

לסיכום

שיפור המורל בחברה שלך יכול להיות פשוט כמו מתן פעילויות גיבוש צוות על בסיס קבוע עבור הצוות שלך שיספקו השפעה מתמשכת והשקעה חיובית שיכולה להניב שנים רבות של תשואות רווחיות.

פעילויות גיבוש לצוות
תוכן עניינים

עוד באותו נושא...