3 סיבות לכך שאימון עזרה ראשונה חשוב לספורט

אימון עזרה ראשונה הוא מרכיב חיוני בספורט שלא חושבים עליו לעתים קרובות עד שיש בו צורך בפועל. ככזה, זה לא מדאיג את רוב האנשים. עם זאת, זה לא שולל את חשיבותו כשמדובר בפציעות במגרש או במגרש. לכל ענפי הספורט יש מערכת של פרוטוקולים ואמצעי זהירות למניעת פציעה. אבל הסיכון עדיין קיים ולמרבה הצער, תאונות קורות לא משנה כמה נזהרים במהלך משחקים ואימונים.

הדרישות הפיזיות לבדן הופכות את הספורט והספורטאים למקום גבוה ברשימה של נפילות, פציעות, עצמות שבורות ומחלות גופניות אחרות. לכן קורס עזרה ראשונה למאמני ספורט הם מרכיב כה קריטי עבור ספורט ואתלטיקה.

ולמרות שבדרך כלל יש מישהו בצד, כמו מאמן או שופט, שישלים את הכשרת העזרה הראשונה שלו, זה תמיד מועיל לספורטאים לעבור קורס עזרה ראשונה. להלן שלוש סיבות מדוע קורס עזרה ראשונה הוא קריטי לבטיחותך ושל חבריך לצוות.

מסייע במניעת התקדמות של פציעות ומחלות

אחת המטרות העיקריות של הכשרת עזרה ראשונה היא מתן טיפול בהקדם האפשרי בזמן ההמתנה להגעת הצוות הרפואי. עזרה ראשונה מיידית יכולה למעשה למנוע התקדמות נקע או שבר, לעצור דימום, ועלולה להציל חיים של מישהו במקרה של דום לב או פציעות אחרות מסכנות חיים.

מסיבה זו, הדרכת עזרה ראשונה היא משהו שצריך להיות

בקורס עזרה ראשונה לומדים המשתתפים על שני סוגי פציעות הספורט השונות – אקוטיות וכרוניות.

  • פציעה חריפה – אירוע פתאומי הגורם בדרך כלל לנקעים, שברים, זעזוע מוח, חתכים, שפשופים ומצבים מקריים אחרים. דוגמה לפציעה חריפה היא נקע בשורש כף היד או נפילה שגרמה לחתך גדול.
  • פציעה כרונית – סוג זה של פציעה הוא התקדמות או התפתחות של פציעה עקב שימוש לקוי במפרקים ובשרירים. לדוגמה, אי חימום לפני משחק או חוסר מתיחות עלולים להוביל לפציעה בשריר שתדרוש טיפול פיזיותרפיה.

בדרך כלל, עזרה ראשונה בספורט ניתנת לפציעות חריפות. מי שלוקח קורס עזרה ראשונה יידע גם לזהות את הסימנים והתסמינים של פציעה חמורה שכן טראומה פיזית מסוכנת עשויה שלא להיות ברורה בהתחלה.

חינוך כזה הוא בעל חשיבות עליונה לדעת כיצד להגיב נכון. וכמובן, התגובה הראויה תכתיב את אופן התפתחות המצב. באלברטה, זמן התגובה הטיפוסי של אמבולנס הוא 12 עד 15 דקות. ולמרות שזה בהחלט די מהיר, במצבים מסוימים, ייתכן שזה לא מספיק מהיר.

זו הסיבה שההכשרה המתאימה לעזרה ראשונה היא כל כך קריטית. בהתבסס על חומרת הפציעה, אי ידיעה מה לעשות עלולה למעשה להיות קטלנית.

בין אם מדובר בפציעה קלה שדורשת רק חבישה מסוימת לפני שהספורטאי חוזר למגרש, או פצע קשה הדורש טיפול רפואי מיידי; הדרכת עזרה ראשונה יכולה לסייע בפתרון תקריות מסוג זה.

השחקנים מצוידים בידע ובכישורים המתאימים ליישום עזרה ראשונה

הידעתם שניתן להחמיר פציעות עם טכניקות עזרה ראשונה לא נכונות? זה מדגיש עד כמה זה חיוני שרק אנשים שעברו הכשרה והסמכה בעזרה ראשונה יטפלו בשחקן פצוע. למרות כוונות טובות, מי שחסר לו ידע והכשרה יכול להסב יותר נזק מתועלת.

בקורס הדרכה לעזרה ראשונה, תלמד כיצד להשתמש במהירות וביעילות בכלים הסטנדרטיים המצויים בערכת עזרה ראשונה. תלמד גם מה יכול להגביר דימום ונפיחות או לעכב ריפוי, כגון הפעלת חום או עיסוי לשריר הפגוע. תלמד גם את ראשי התיבות RICE – מנוחה, קרח, דחיסה, הגבהה – המשמש לטיפול בפציעות שרירים וכיצד ליישם טכניקה זו כראוי.

כל זה כדי לומר שאימון העזרה הראשונה שלך בעצם יהפוך כל אירוע ספורט, משחק או זירה למקום בטוח יותר עם הנוכחות שלך. וזה חשוב כי באתלטיקה, זה לא עניין של אם מישהו ייפצע או ייפצע, זה עניין של מתי.

זה רק שם המשחק כשזה מגיע לספורט.

וכאשר המצב הזה מתרחש, מישהו שעבר הכשרה גבוהה בעזרה ראשונה יכול לעשות הבדל גדול באופן שבו הנסיבות מתרחשות.

הדרכת עזרה ראשונה עוזרת לך לזהות סיכונים פוטנציאליים

כפי שציינו לעיל, תאונות ספורט קורות, אבל יש דרכים לעזור למנוע אותן. לספורטאים שסיימו קורס עזרה ראשונה יש יתרון בכך שהם מכירים את הסוגים הנפוצים של פציעות ספורט, כיצד ומדוע הן קורות, ודרכים להפחית את הסיכון להתרחשותן.

יתר על כן, לאחר הכשרה בעזרה ראשונה, אתה יכול לזהות במהירות כל מפגע פוטנציאלי במגרש או במגרש ולדעת שאתה יכול להושיט יד לעזרה בעת הצורך.

זה יכול לעזור רבות במניעת פציעות אפשריות. אבל גם – אם אירוע היה מתרחש – החינוך וההכשרה שלך יכולים לעזור לשמור על פצוע רגוע ונינוח בזמן שאתה מחכה לאנשי מקצוע רפואיים שיגיעו. בנוסף, אתה יכול גם להבטיח שהם לא יעשו שום דבר אחר שיכול להחמיר את הפציעה שלהם.

לסיכום

השכלה חשובה בכל היבטי החיים, ללא קשר לתחום שבו אתה לומד במקרה. עם זאת, כשמדובר בבריאות ורווחה גופנית כמו במקרה של פציעות, מושג זה מוגבר עוד יותר.

למרבה המזל, כאן בניתאי – שירותי עזרה ראשונה, אנו מספקים קורס עזרה ראשונה כל השנה יש לנו תעודה של משרד הבריאות ותו אמון הציבור, לכן שתסיים את הקורס שלנו תצטייד בידע ובכישורים לעזור לספורטאי פצוע אם המצב אי פעם יתרחש.

ליצירת קשר חייגו: אוריאל 054-2444533

קורס עזרה ראשונה
תוכן עניינים