פעילות גופנית: 7 יתרונות של פעילות גופנית סדירה

אתה יודע שפעילות גופנית טובה לך, אבל האם אתה יודע כמה טוב? מחיזוק מצב הרוח שלך ועד שיפור חיי המין שלך, גלה כיצד פעילות גופנית יכולה לשפר את חייך.

רוצה להרגיש טוב יותר, לקבל יותר אנרגיה ואפילו להוסיף שנים לחיים שלך? פשוט להתאמן.

קשה להתעלם מהיתרונות הבריאותיים של תוכנית אימונים. כולם מרוויחים ממנה, ללא קשר לגיל, מין או יכולת גופנית.

צריך יותר משכנע כדי לזוז? בדוק את שבע הדרכים הללו שבהן פעילות גופנית יכולה להוביל אותך לאושר ובריאות יותר.

פעילות גופנית שולטת במשקל

פעילות גופנית יכולה לסייע במניעת עלייה עודפת במשקל או לסייע בשמירה על ירידה במשקל. כאשר אתה עוסק בפעילות גופנית, אתה שורף קלוריות. ככל שהפעילות אינטנסיבית יותר, כך שורפים יותר קלוריות.

טיולים קבועים לחדר הכושר הם נהדרים, אבל אל תדאג אם אתה לא יכול למצוא נתח גדול של זמן להתאמן בכל יום. כל כמות של פעילות עדיפה על שום פעילות בכלל. כדי לקצור את היתרונות, פשוט תהיו פעילים יותר במהלך היום שלכם – קחו את המדרגות במקום במעלית או חזרו בעבודות הבית שלכם. עקביות היא המפתח.

נלחמת במצבים בריאותיים ומחלות

מודאגים ממחלות לב? מקווה למנוע לחץ דם גבוה? לא משנה מה המשקל הנוכחי שלך, להיות פעיל מגביר את הכולסטרול בצפיפות גבוהה של ליפופרוטאין (HDL), הכולסטרול "הטוב", והוא מפחית טריגליצרידים לא בריאים. אגרוף אחד-שתיים זה שומר על זרימת הדם שלך בצורה חלקה, מה שמקטין את הסיכון למחלות לב וכלי דם.

אימון ספורט סדיר עוזר למנוע או לנהל בעיות בריאות ודאגות רבות, כולל:

  • שבץ
  • תסמונת מטבולית
  • לחץ דם גבוה
  • סכרת סוג 2
  • דִכָּאוֹן
  • חֲרָדָה
  • סוגים רבים של סרטן
  • דַלֶקֶת פּרָקִים
  • נפילות

זה גם יכול לעזור לשפר את התפקוד הקוגניטיבי ומסייע בהורדת הסיכון למוות מכל הסיבות.

משפרת את מצב הרוח

צריכים עילוי רגשי? או צריך להתאושש אחרי יום לחוץ? אימון כושר או הליכה מהירה יכולים לעזור. פעילות גופנית מעוררת כימיקלים שונים במוח שעלולים להשאיר אותך מאושר יותר, רגוע יותר ופחות חרדתי.

אתה עשוי גם להרגיש טוב יותר עם המראה שלך ואת עצמך כשאתה מתאמן באופן קבוע, מה שיכול להגביר את הביטחון שלך ולשפר את ההערכה העצמית שלך.

מגבירה את האנרגיה

מתלבט בקניות במכולת או בעבודות הבית? זה יכול לשפר את כוח השרירים שלך ולהגביר את הסיבולת שלך.

היא מספקת חמצן וחומרי מזון לרקמות שלך ומסייעת למערכת הלב וכלי הדם שלך לעבוד ביעילות רבה יותר. וכאשר בריאות הלב והריאות שלך משתפרים, יש לך יותר אנרגיה להתמודד עם המטלות היומיומיות.

מקדמת שינה טובה יותר

מתקשים לנמנם? פעילות גופנית סדירה יכולה לעזור לך להירדם מהר יותר, לישון טוב יותר ולהעמיק את השינה. רק אל תתאמן קרוב מדי לשעת השינה, או שאתה עשוי להיות נמרץ מכדי ללכת לישון.

מחזירה את הניצוץ לחיי המין שלך

האם אתה מרגיש עייף מדי או חסר כושר מכדי ליהנות מאינטימיות פיזית? פעילות ספורטיבית יכולה לשפר את רמות האנרגיה ולהגביר את הביטחון שלך לגבי המראה הגופני שלך, מה שעשוי להגביר את חיי המין שלך.

אבל יש בזה אפילו יותר מזה. פעילות סדירה עשויה לשפר את העוררות אצל נשים. וגברים שמתעמלים באופן קבוע נוטים פחות לסבול מבעיות בתפקוד זיקפה מאשר גברים שאינם מתאמנים.

פעילות גופנית יכולה להיות מהנה… וחברתית!

פשוט מהנה. הם נותנים לך הזדמנות להירגע, ליהנות בחוץ או פשוט לעסוק בפעילויות שמשמחות אותך. פעילות גופנית יכולה גם לעזור לך להתחבר למשפחה או לחברים בסביבה חברתית מהנה.

אז קחו שיעור ריקוד, צאו למסלולי ההליכה או הצטרפו לקבוצת כדורגל. מצאו פעילות גופנית שאתם נהנים ממנה ופשוט עשו אותה. מְשׁוּעֲמָם? נסה משהו חדש, או עשה משהו עם חברים או משפחה.

פעילות גופנית
תוכן עניינים

עוד באותו נושא...